Јуве бара нови спонзори

Претседателот на фудбалскиот состав Јувентус, Џон Елкан, кој присуствуваше на трката во Формула 1 во Саудиска Арабија, имал средби со локални компании за да ги убеди да инвестираат во неговиот клуб, наведуваат медиумите во Италија.

„Бјанконерите“   на крајот на сезоната ќе останат без еден од главните спонзори. Тоа  автомобилската компанија – „ Jeer“, која е спонзор на тимот од 2012 година.

Според наведеното, Елкан бара компанија која е подготвена да вложи околу 45-50 милиони евра по сезона.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО