Јунал: Заедно можеме повеќе

Англискиот клуб Борнмаут го потврди трансферот на турскиот напаѓач на Хетафе Енес Јунал. 27-годишниот фудбалер кој вториот дел од минатата сезона го мина како позајмен кај „црешите“, потпиша договор за два години. Тој постигна два гола на 16 натпревари во Премиер лигата.

-Многу сум среќен што ја започнувам новата сезона во Борнмаут. Верувам дека можеме да направиме големи работи – изјави Јунал кој имаше краток период и во Манчестер Сити

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО