Флик најави агресивен фудбал

Германскиот фудбалски стратег, Ханс Флик, кој седна на кормилото на Барса, вели дека ќе форсира напаѓачки стил и дека неговите избраници ќе треба да доминираат во посед на топката.

-Тимската работа е на прво место за мене. Заедно ќе се фокусираме на остварување на целта. Мило ми е што ќе морам да работам со сите овие луѓе во таков клуб, изјави Флик. Тој потпиша договор до Летото во 2026 година.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО