Хорнер не е загрижен за шпекулациите

Првиот човек на Ред Бул во Формула 1, Кристијан Хорнер, се осврна на новите шпекулации дека Макс Верстапен може да си замине од екипата и да потпише договор со Мерцедес.

– Макс е значаен дел од нашиот тим. Сите победи и подиуми ги постигна зад воланот на болидите на Ред Бул. Тука се и трите титули – вели Хорнер.

-Знаеме каква ќе му биде иднината.Очигледно се крена многу врева за неговото преселување на друго место. Треба да се запрашаме кои се мотивите – рече Хорнер.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО