Гвардиола има свои фаворити на ЕП

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола ги обелодени своите фаворити на Европското првенство (ЕП) 2024 година.

– Германија, Шпанија и Англија. Тие се се најблиску до триумф. Време е тие да го направат тој чекор. Имаат многу добра генерација играчи, во средниот ред и во нападот. Живеам во Англија и ме интересира како ќе се претстави нивната репрезентација, изјави Гвардиола.

ЕП во Германија почнува за неколку дена, од 14 јуни до 14 јули.

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО