Гордон: Секогаш сум подготвен да го дадам најдоброто

Фудбалерот на Англија, Ентони Гордон, кој одигра одлично на мечот со Словенија откако влезе на теренот од клупата за резерви, се осврна на коментарите дека треба да биде во првата постава на „Гордиот Албион“.

– Знам дека сум кошмар за сите против кои играм. Со фудбалери како Хари Кејн, кои сакаат да играм длабоко, мислам дека му давам нешто различно на тимот – вели Гордон.

Англија утре ја чека мечот со Словачка во фазата на елиминации на Европскиот шампионат во Германија. Мечот ќе започне од 18.00 часот.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО