Фројлер: Мојот сон се оствари!

Еден од предводниците на швајцарската репрезентација Ремо Фројлер го постигна првиот гол за својата репрезентацијата против Италија (2:0) во 1/8-финалето на Евро-2024. По мечот не ги криеше созите радосници за патот во четвртфиналето.

-Моето семејство беше на трибините, па отидов таму по голот. Таму дојде целата клупа, целиот тим. Тоа е момент што никогаш нема да го заборавите, тоа е нешто за што сонував уште од дете. Мој сон се оствари. Тоа е навистина неверојатно чувство. Го добивме овој натпревар и сега сме во четвртфиналето. Многу сме среќни, изјави Фрелер.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО