Буфон: Мота се докажува во континуитет

Легендата на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, не крие дека е презадоволен со ангажманот на младиот тренер, Тиаго Мота.

-Мота докажа дека има нешто посебно. Би рекол дека уште пред да замине во Болоња направи мало ремек дело во Специја.Во Јуве имаат храброст да направат таков потег – беа зборовите на поранешниот голман на „старата дама“.

Мота влезе во тренерските води во 2018 година кога работеше во младинскито состав на ПСЖ. Во 2019 година ја презеде Џенова а во сезоната 2021-2022 работеше во Специја. Потоа седна на клупата на Болоња.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО