Феликс ќе се врати во Атлетико од Барселона, но Симеоне нема да смета на играчот

Крилниот напаѓач на Барселона, Жоао Феликс кој е позајмен од Атлетико Мадрид, ќе се врати во тимот од Мадрид на крајот од оваа сезона. Ова го објави новинарот Никола Шира на социјалната мрежа Х.

Според изворот, португалскиот фудбалер не е вклучен во плановите на главниот тренер на мадридскиот клуб Диего Симеоне. Во овој поглед, Феликс може повторно да го напушти Атлетико и да замине на друга позајмица. Да потсетиме, оваа сезона Феликс учествуваше на 41 натпревар на сите турнири, на кои постигна десет гола и шест асистенции.

Актуелниот договор на играчот со мадридскиот клуб е до летото 2029 година. Според информациите објавени на порталот Трансфермаркт, пазарната вредност на фудбалерот е 30 милиони евра.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО