Фановите на „црвените ѓаволи“ гледаат со потсмев на одлуката за ротации на седиштата

Челниците на Манчестер Јунајтед им порача на сопствениците на сезонски билети дека ќе мора да им ги отстапат местата на стадионот – „Олд Трафорд“ на играчите од академијата и женскиот тим.

Како дел од реорганизацијата, голем број фанови ќе мора да се преселат во пониските нивоа. Објавата наиде на потсмев а многу навивачи се прашуваат дали наредната објава на клубот ќе се однесува на стратешко седење врз основа на аеродинамиката на навивањето или оптималното ниво на децибели за мотивирање контра-напад.

Според информациите од Англија, навивачката група на „црвените ѓаволи“ најавила протест.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО