ЕХФ: Ф4 турнирот во ЛШ ќе остане во Келн до 2029 година

Овој викенд се одржува Ф4 турнирот во ЛШ, исто во Келн во “Ланксес Арената“ каде денес се играат полуфиналињата и тоа меѓу Магдебург и Алборг (15ч) и меѓу Барселона и Кил (18 ч).

 

Финалето се игра во недела а судии ќе бидат нашите Ѓорѓи Начевски и Славе Николов.Инаку денеска беше објавено, и тоа официјално од страна на ЕХФ, дека Келн ќе биде домаќин на Ф4 турнирот во ЛШ најмалку до 2029 година.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО