Мартин Одегард е најдобар играч на Арсенал за минатата сезона

Играчот од средниот ред на Арсенал, Мартин Одегард е прогласен за најдобар играч на „топчиите“ за сезоната 2023/24. Норвежанецот доби 33 % од гласовите на навивачите. Второто место му припадна на Деклан Рајс, третото на Вилијам Салиба.Мартин Одегард беше прогласен за најдобар играч на Арсенал и во сезоната 2022/23.

Минатата сезона 25-годишниот играч од средниот ред забележа 48 настапи во сите натпреварувања, постигна 11 голови и 11 асистенции.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО