Доминик Кузмановиќ ќе брани во Бундес Лигата

Репрезентативецот на Хрватска, Доминик Кузмановиќ, од ова лето ќе започне интернационална кариера.

Голманот на Нексе ќе се пресели во Бундес лигата и таму ќе го чува голот на амбициозниот Гумерзбах.

21-годишниот голман е четвртото засилување за Гумерзбах по ангажирањето на Кентин Мае, Теитур Орн Ејнарсон и Бертрам Облинг.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО