Димитриевски пристигна во новиот клуб

Голманот на репрезентацијата на Македонија, Столе Димитриевски (30), го парафираше двегодишниот договор со шпанската Валенсија. Тој во првиот контакт со медиумите нагласи дека доаѓа во клуб со голема традиција.

– Она што најмногу ме импресионира на прв поглед, е стадионот „Месталја“, им изјави Димитриевски на новинарите при пристигнувањето.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО