Дијаз останува на „Енфилд“

Ливерпул и ПСЖ не започнале преговори за ангажман на Луис Дијаз, иако се појавија шпекулации дека Французите сакаат да го ангажираат напаѓачот од Колумбија.

Според добро упатениот новинар, Фабрицио Романо, засега немало преговори меѓу двата клуба околу иднината на 27-годишниот интернационалец. Во неговата објава се наведува дека „црвените“ немаат желба го продадат Дијаз кој има видна улога во тимот сезонава.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО