Далглиш не верува дека Ливерпул ќе биде шампион!

Кени Далглиш, еден од легендарните фудбалери на Ливерпул, кој има освоено девет титули, вели дека тимот на Јирген Клоп не ќе може да ја издржи трката со Манчестер сити и со Арсенал за победничкиот пехар во Премиер лигата.

Според Шкотланѓанецот, проблемот на „црвените“ е поврзан со големиот број повреди на водечките играчи. Затоа тој им дава предност на „граѓаните“ и на „топчиите“ кои имаат далеку поголем ростер.

– За мене, најголемата закана за Ливерпул не се Манчестер сити или Арсенал, туку многуте повреди во тимот. Но, добро е што имаме дури три претенденти за титулата, што во другите земји не се случува многу често, изјави Далглиш.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО