Чус Матео останува тренер на Реал Мадрид до 2026 година

Чус Матео останува тренер на Реал Мадрид откако клубот од Мадрид му го продолжи договорот во наредните две сезони до 2026 година.

Во последните две сезони на клупата на „кралевите“, Матео го одведе тимот до 5 титули, меѓу кои и онаа од Евролигата од пред една сезона.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО