Најџел Хејс-Дејвис го продолжи договорот со Фенербахче

Американскиот крилен центар Најџел Хејс-Дејвис и во следните три години ќе биде дел од турскиот евролигаш Фенербахче откако постигна нов договор според кој ќе заработува 2.2 милиони евра по сезона со што воедно ќе биде и еден од најплатените кошаркари во Европа.

Изминатата сезона беше еден од клучните играчи за тимот предводен од Шарунас Јасикевичиус бележејќи просек од 13.8 поени и 4.4 скокови во Евролигата.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО