Чави со ултиматум до Барса?

Тренерот на Барселона, Чави, може да се предомисли и да остане на „Камп Ноу“, доколку добие гаранции од клупските челници дека ќе има одврзани раце во текот на летниот преоден рок.

Како што пишува денеска весникот „Мундо Депортиво“, Чави ќе бара конкретни засилувања за тимот. Станува збор за Мартин Субименди од Реал сосиедад, за Џошуа Кимих (Баерн Минхен) и за Бернардо Силва (Манчестер сити).

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО