Манчестер јунајтед ќе се засилува во дефанзивната линија

Манчестер јунајтед планира да купи искусниот стопер Дајот Упамекано од Баерн Минхен, Тодибо од Ница и Силва од Бенфика во летниот трансфер период, наведуваат медиумите во Англија.

Со доаѓањето на новиот косопственик, Џим Ретклиф, екипата од „Олд Трафорд“ дефинитивно ќе има солиден буџет за нови имиња. Медиумите наведуваат дека прва задача за новите директори ќе биде засилување на дефанзивната линија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО