ОСТАНАТО - страница 12

Атлетика: Новиот светски рекорд на 400 метри не важи!

Светскиот рекорд на 400 метри во сала, што го постави Канаѓанецот Кристофер Моралес-Вилијамс на универзитекиот натпревар во САД, нема да биде признат ...

Норвежанката Мовинкел оди во пензија

Норвешката скијачка Рагнхилд Мовинкел објави дека ќе се пензионира на крајот на сезоната. -Оваа одлука ја донесов пред трката во Кортина Д’Ампецо, ...

Традицијата продолжува, ќе се весла од Свети Наум до Охрид

Настанот „Lake Ohrid SUP Crossing“ или „Преминување на Охридското Езеро со даски за стоечко веслање“ закажан за 20 јули во организација на „Paddle klu...

Одбојка: Савовски со Војводина го освои Купот на Србија

Одбојкарите на Војводина од Нови Сад се победници на 59. Куп на Србија, за нив 16. титула во ова натпреварување. Војводина во финалето во Обреновац...

Македонските каратисти со седум бронзи од Балканијадата во Црна Гора

Македонските каратист(к)и освоија седум медали на Балканското првенство за сениори што се одржа минатиот викенд во Подгорица, Црна Гора.. Во поедин...

Австриецот Фелер победник на слаломот во Палисejдс Тахо

Aвстриецот Мануел Фелер победи на осмиот слалом сезонава во Светскиот куп (СК) во алпско скијање, што доцна синоќа се одржа во американскиот зимски це...

Русија останува суспендирана од Меѓународниот олимписки комитет

Судот за спортска арбитража во Лозана денеска ја отфрли жалбата на Русија против суспензијата од Меѓународниот олимписки комитет (ИОК), пренесува ...

Барселона испорача подобар од Хетафе (Видео)

Барселона испорача четири гола во мрежата на Хетафе и повеќе од заслужено освои нови три бода во Ла Лига, со кои сега за момент ја мина Џирона и најма...

Познато е кога Микаела Шифрин ќе се врати на ски патеката

Ѕвездата на женското алпско скијање Микаела Шифрин има за цел да се врати на трките во март за велеслалом и слалом што започнува во Оре, Шведска. -...

Македонски каратисти викендов ќе учествуваат на Европскиот ИТКФ/ЈКА куп во Србија

Македонската репрезентација во традиционално карате викендов ќе учествува на ИТКФ/ЈКА Европски куп кој ќе се одржи во Крушевац, Србија. За Македонс...
НАЈНОВО