ОСТАНАТИ СПОРТОВИ

Хиршер триумфално на Сљеме за 50. јубилејна победа

Австрискиот скијач Марсел Хиршер го продолжи победничкиот поход откакако денес славеше на слаломот возен во хрватски Сљеме. Хиршер на овој начин стигна до јублилејната 50. победа во кариерата со што се израмни со легендарниот Алберот Томба на третот место на...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Страшни повреди на австралиската велосипедиска

Велосипедиската од Австралија, Керолин Бјукенан откако доживеа сообраќајна несреќа се реши да ги покажа повредите со кои се здоби за време на немилиот настан. https://www.instagram.com/p/BdeUpVzFq0A/?taken-by=cbuchanan68 Ова 27-годишна спортистка која с е петкратна светска шампионка, пред крајот на 2017 година доживеала инцидент, а...

ВИДЕО: Чекаa 104 години за овој момент, па одиграа меч пред 100.000 публика

Вистинска посластица за почеток на 2018 година приредија екипите на Оклахома и Џорџија во колеџ американската фудбалска лига. Овие екипи на меѓусебен дуел чекаа цели 104 година, па среќата сакаше силите да ги одмерат во полуфиналето кое беше решено по...

ВИДЕО: Секси спринтерката се соблече гола и скокна во замразнатото езеро

Голем дел од спортистите, празниците ги минуваат во топлите предели во светот, со најблиските членови на семејствот, но има и исклучоци. Пример за ова е атлетичарката од Финска, Анимари Корте која ги брани боите на Барселона. Секси спринтерката во костим...

Берат Јакупи реагира: Стоилов неправедно е прогласен за спортист на годината!

Најдобриот каратист во Македонија, Берат Јакупи, реагираше на изборот на Агенцијата за млади и спорт, која одлучи за спортист на годината да го прогласи Стојанче Стоилов, капитенот и ракометар на Вардар. Каратистот кој досега освои голем број на медали за...

ФОТО: Стоилов спортист на годината во Македонија – премиерот Заев му ја врачи наградата

На свечената прослава организирана од Агенцијата за Млади и Спорт (АМС), беа прогласени најдобрите спортисти за 2017 година во Македонија. За најдобар спортист за годината која е на самото заминување е прогласен ракометарот на Вардар и член на нашата репрезентација,...

ФОТО: Една од најдобрите хрватски спортистки ја „запали“ јавност откако се бакна со Северина

Хрватската атлетичарка и една од најдобрите спортистки на оваа држава, Сандра Перковиќ ја „запали“ јавноста откако објави провокативна фотографија за Божиќ. Перковиќ на својот „Инстаграм“ профил сподели фоготрафија на која се бакнува со познатата пејачка Северина. https://www.instagram.com/p/BdFh_-eDDCD/?taken-by=discus70queen Ова предизвика лавина од коментари,...

Што сакаш за Божиќ? Само секс со проститутка!

Светскиот шампион во „WBO“ категоријата, Били Јое Сандер ја шокираше британската јавност со изјавата пред Божиќ. Кога Сандер беше запрашан како ќе ги помине празниците, тој одговори доста неочекувано: „Секс, секс, секс... само секс со проститутка. Секој ден без одмор“. Кога беше...

Светска и олимписка шампионка сама ќе си пресуди – потпиша за еутаназија

Мариек Верворт, 38-годишната параолимписка и светска шампионка во сприн по сопствена волја ќе замине во смрт. Белгијката ги потпиша документите со кои може да и се изврши еутаназија. https://twitter.com/oliverbrown_tel/status/943948030516039681 Верворт истакна дека оваа одлука се темели на тоа што ситуацијата и...

ВИДЕО: Бокс меч на мраз – жестока пресметка на хокеј натпревар

Хрватскиот првак во хокеј на мраз, неочекувано во рамки на ЕБЕЛ лигата пред домашна публика загуби од италијанскиот шампион Болзано со 1-2. Мечот одигран во Загреб го одбележа голема тензија, како на мразот, така и покрај теренот сооглед на неколкуте...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV