Featured - страница 85

Шчесни: Ќе се откажев доколку Полска не се пласираше на ЕУРО 2024

Голманот на Јувентус, Војчех Шчесни призна дека имал намера да ја заврши кариерата во полската репрезентација доколку неговиот тим не се квалификува...

Саздов: Заслужено влеговме во разигрувањето, сега се фокусираме на помладите категории

Дамјан Саздов, помошник тренер во кошаркарскиот состав Феникс 2010, во интервјуто за Спортско радио 90,3 ФМ, вели дека со пласманот во разигрувањето з...

(ФОТО) Откриена „тајната“ локација каде што ќе биде поставен олимпискиот оган во Париз

За време на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз (26 јули - 11 август), олимпискиот оган ќе биде поставен во Жарден де Тулери (Jardin des Tuileries),...

(ВИДЕО) Продолжува реконструкцијата на „Камп Ноу“; Барса планира отворање во декември!

Нa „Ноу Камп“ продолжуваат обемните градежни работи на стадионот на Барселона што ќе чинат околу 1,5 милијарди евра. Барселона се надева дека ќе би...

(ФОТО) Драстичен (не)очекуван потег: Ѓоковиќ ја раскина соработката со Иванишевиќ!

Горан Иванишевиќ повеќе не е тренер на Новак Ѓоковиќ. По речиси пет години соработка, девет освоени грен-слема и еден куп помали турнирски титули, нај...

(ВИДЕО) НБА лига: ЛА Лејкерс без Леброн го победија Милвоки, по две продолженија

Возбудливата вечер во НБА лигата беше крунисана со фантастичното дерби меѓу Милвоки бакс и Лос Анџелес лејкерс. По две продолженија и голема борба,...

Модриќ на 39 години го освои првот трофеј во дресот на Хрватска!

Лука Модриќ во 39-та година од животот и по 174 одиграни мечеви во дресот на Хрватска,  конечно, го освои првиот трофеј со националниот тим. Хрватс...

(ФОТО) Познати се сите земји учеснички на ЕП, ова се групите

Грузија, Украина и Полска се последните три од 24-те селекции кои се пласираа во завршницата на Европското првенство (ЕП) во фудбал што од 14 јуни до ...

Украина направи ново чудо: По пресвртот со БиХ, го добија Исланд со пресврт и патуваат на ЕП

Откако во полуфиналето од баражот за ЕУРО, Украина успеа да ја совлада Босна и Херцеговина со пресврт, вечерва го совладаа и Исланд со пресврт. Бај...

Ангеловски: Честитки за Грузија, но каде сме ние по ЕП 2021?

Репрезентацијата на Грузија за првпат во својата историја ќе игра на ЕП. Ова стана реалност, откако во Тбилиси вечерва беа подобри од Грција за директ...
НАЈНОВО