Бониек типува на Роналдо

Потпретседател на УЕФА, Збигњев Бониек, вели дека Кристијано Роналдо ќе биде најдобриот фудбалер на Европското првенство во Германија.

-Долги години велеа дека се пензионира но, Кристијано е секогаш во форма. Тој сè уште може да направи многу разлика. Ми се допаѓа неговата брзина и сила – изјавил поранешниот фудбалер на Рома и Јувентус.

Португалецот, Роналдо, стана рекордер со најмногу учества на Евро-шампионатите. Тој во Германија по шести пат ќе учествува на Континеталниот собир.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО