Лапорта размислува за ангажман на Ралф Рангник

Барселона ќе обидува да пронајд енов тренер откако Чави Ернандез потврди дека на крајот на сезоната ќе го напушти стадионот „Камп Ноу“. Според „Diario Sport“, првиот човек на Каталонците Лапорта,
преферира да ангажира тренер од Германија. Тука се наметнуваат Томас Тухел, Ханс Дитер Флик и од денеска според најавите, Ралф Рангник.
65-годишниот тренер работи со репрезентацијата на Австрија со која настапи на Евро 2024 година. Тој има работено во Штугард, Лајпциг, Манчестер Јунајтед,
Хофенхајм, Хановер и уште неколку екипи главно во Германија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО