Бекот на Белгија нема да игра за ЕП

Репрезентативецот на Белгија, Томас Муниер, дефинитивно нема да настапи на претстојното Европско првенство (ЕП) во фудбал во Германија поради повреда на мускулот на ногата.

Тој во наредниот период треба да мине неколку медицински тестови, потврдија и од белгиската фудбалска селекција. Неговата земја на ЕП е во групата со Романија, Словачка и Украина.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО