Барса одбила две „скапи“ понуди за Араухо

Медиумите во Шпанија објавија дека Барселона, која иако се наоѓа во лоша финансиска состојба, зимава одбила две атрактивни финансиски понуди од Баерн Минхен за трансфер на Роналд Араухо.

Се спомнува дека Баварците испратиле прва понуда од 70 плус 20 милиони евра, а набргу и втора, од 80 + 10 милиони но, изненадувачки, тие биле одбиени од шпанскиот клуб.

Уругвацот Араухо (24) дојде на „Камп Ноу“ во 2018 година за скромни 4,7 милиони евра од Бостон ривер од Монтевидео.           .

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО