Баерн реагираше на гласините за интересот на клубот за Чаби Алонсо

Директорот на Баерн Минхен, Кристоф Фројнд, ја коментираше информацијата за интересот на клубот од Минхен за тренерот на Баер Леверкузен, Чаби Алонсо. „Сега не размислуваме за тоа. Во моментов треба да работиме заедно за да поминеме уште три добри и успешни месеци со Тухел“, изјави Фројд во разговорот со новинарот Фабрицио Романо.

Да потсетиме, во среда, 21 февруари, клубот од Минхен објави официјално соопштение дека тренерот на тимот Томас Тухел ќе го напушти по крајот на тековната сезона. Претходно беше објавено дека Чаби Алонсо не сака да стане нов тренер на Баерн. Шпанскиот специјалист смета дека Ливерпул е најприоритетна опција за продолжување на кариерата.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО