Азар: Сега имам време за многу нешта

Еден Азар кој ја заврши фудбалската кариера како играч на Реал Мадрид, имаше можност да одговори на прашањето дали би се вратил на тревнатите терени.

– Добро прашање но, решив дека завршив со фудбалот бидејќи имав многу повреди. Не се каам за ништо. Навистина ми се допаѓа сè. Малку ми недостасува фудбалот особено комуникацијата со другарите во соблекувалната но, сега можам да правам што сакам – вели поранешниот репрезентативец на Белгија.

– Имам семејство и деца. Можам да одам во Белгија да се видам со моето семејство, браќата и родителите. „Можам да направам многу – рече поранешниот играч од средниот ред на Челзи кој се пензионираше во 2023 година.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО