Атлетико Мадрид го продолжи договорот со Аспиликуета

Атлетико Мадрид официјално го продолжи договорот со 34-годишниот десен бек Цезар Аспиликуета до 2025 година.

Да потсетиме, Аспиликуета дојде во мадридскиот клуб во летото 2023 година, со статус на слободен играч. Во овој период, 34-годишниот фудбалер учествуваше на 34 натпревари од сите натпреварувања, на кои имаше две асистенции. Според информациите објавени на порталот Трансфермаркт, пазарната вредност на фудбалерот е 2 милиони евра.

Пред да дојде на „Ванда Метрополитано“, шпанскиот дефанзивец играше за Челзи (2012-2023).

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО