Аргентинец доаѓа во Вардар

Новиот стратег на Брера Струмица Бојан Круљ одлучи на уште еден интернационалец да му се заблагодари за досегашната соработка.

Станува збор за Аргентинецот Нахуел Франко кој минатата сезона пристигна во таборот од Струмица.

Тој сепка нема да ја напушти Македонија со оглед на тоа што е пред трансфер во редовите на Вардар.

Доколку овие најави се остварат тој ќе биде вториот „гаучос“ во историјата кој го носел „црвено-црниот“ дрес.

За потсетување пред неколку години дел од Вардар беше неговиот сонародник Николас Хозе Херанц

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО