Антоан Гризман неизвесен за реваншот со Интер

Антоан Гризман воопшто не е сигурен за реваншот против Интер следната среда во осминафиналето на Лигата на шампиони (ЛШ). Ова го соопшти тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, во пресрет на гостувањето кај Кадиз овој викенд.

Францускиот напаѓач го повреди скочниот зглоб на првата средба меѓу двата тима на 20 февруари и веќе пропушти три натпревари.

Гризман има многу одлична сезона со постигнати 18 гола и седум асистенции. Во истовреме, на неговиот тим му е потребен против Интер бидејќи Шпанците имаат негатива од првата средба од 0:1.

Чоло Симеоне додаде дека светскиот шампион од 2018 година е под знак прашалник и за дербито против Барселона на 10 март.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО