Андре Онана повторно на столбот на срамот – Сега причината е Садио Мане

Андре Онана во последните месеци често е мета на потсмев. Причина за тоа се неговите реакции и грешки, а сега повторно читаме многу коментари на неговата сметка. Негативните.

Беше одличен во Ајакс и Интер. Сепак, откако пристигна во Манчестер Јунајтед во летото 2023 година, се чини дека тоа не е истиот човек.

Неколку пати неговите грешки го чинеа и онака многу лош Манчестер Јунајтед. Сега покажа дека не е најдобро ниту во репрезентативниот дрес.

Вчера Камерун играше против Сенегал во 2.коло на Африканскиот куп на нации. Конечниот резултат гласеше 3:1 за Сенегалецот.

Резултатот на семафорот во последните минути гласеше 2:1 за Сенегал. Затоа, Камерун мораше да се отвори и да бара израмнувач.

Меѓутоа, се случи спротивното. Сенегал постигна нов гол во петтата минута од судиското надополнување.

За голот придонесе и лошата реакција на Андре Онана. Убаво, едно повратно додавање го чекаше Садио Мане и го погоди далечниот агол, но впечаток е дека ваквите работи во повеќето случаи се бранат.

Така, Камерун остана на еден бод. Во последното коло против Гамбија мора да одат на победа и ништо друго ако сакаат да напредуваат, но нема се да зависи од нив.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО