Алегри може да ја напушти Европа

Максимилијамо Алегри, кој доби отказ од италијанскиот тим, Јувентус, може да добие понуда да се пресели во Ал-Итихад.

Наводно, клубот од Саудиска Арабија, ги разгледува сите опциит за назначување италијанскиот стратег. Тој има шест титули во Серија. Пет му се со Јувентус а една со екипата на Милан. Алегри има и четири пехари од Купот на Италија и две од Супер-Купот на земјата.

Тој е дел од клубот на тренери кои го имаат освоено популарното „Скудето“ со најмалку два различни клуба.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО