Зајадлива порака од соблекувалната на Баер: Гранит, освоивме, дојде од Арсенал да освоиш титула овде!

Баер Леверкузен со победата против Вердер Бремен (5:0), ја заверија шампионската титула во Бундеслигата на големо задоволство на нивните фанови.

„Фармацевтите“ имаа нестварна сезона, без ниту еден пораз, што јасно укажува за тоа како одиграле. Во досегашните 29 натпревари, тимот на Баер Леверкузен има скор од 25 победи и 4 нерешени натпревари.

По лудото славје во соблекувалните, Џереми Фримпонг имаше интересна порака преку видеото кое го сподели со фановите, во кое се гледа како го држи Гранит Џака до себе и ги провоцира во Арсенал со зборовите… „Освоивме Гранит, ојде од Арсенал, да освоиш титула овде.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО