За прв пат прекинат меч на ова европско првенство

Фудбалерите на Германија и Данска играа натпревар од осминафиналето на Европското првенство, но истиот беше прекинат.

Прекинот на натпреварот е поради невремето кое ја зафати Германија. Дождот не е проблем, но грмотевиците се закана за фудбалерите.

Поради тоа играчите го напуштија теренот по инструкции на судијата Мајкл Оливер.

Причината е Гром кој удри во близина на стадионот.

Сите играчи се во соблекувалната и нема информации што ќе се случи следно, и дали и кога ќе продолжи натпреварот вечерва.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО