Во Париз се оди да го видите Лувр, во Белград се оди да го гледате Партизан!

Неверојатен натпревар синоќа режираше синоќа белградски Партизан во „Штарк арена“, каде го победија тимот на Макаби во нестварен пресврт.

Многу емоции поминаа низ навивачите на Партизан синоќа, а за тоа најдобро сведочи снимката на две мали дечиња, фанови на Партизан, кои синоќа најдраматичните моменти од средбата ги поминаа во свој стил, нешто кое ќе им остане во сеќвање низ годините.

Во еуфоријата која се направи во „Штарк арена“, двете момчиња беа главен кадар на преносот кој во тој момент одеше на Спортклуб.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО