(ВИДЕО) Пикси мета на брутални коментари и навреди: „Или е на лекови или е пијан“!?

По елиминацијата на Србија од Европското првенство (ЕП), прв за „отстрел“ е селекторот Драган Стојковиќ Пикси (59), на кого му се забележуваат многу работи, од лошото водење на тимот, до составот, тактиката, измените итн.

Пред решавачкиот меч синоќа со Данска, на прес-конференцијата и под објавата на официјалниот X профил на Фудбалскиот сојуз на Србија (ФСС), корисниците се „согласија“ дека Пикси бил пијан!

За нив спорно е однесувањето на Пикси. „Овој тип е пијан“, „Тој е „убиен“ од алкохол“, „О, тој е мамурлив“, „Или е нон-стоп пијан или се дрогира“, „Овој човек е дискутабилен, некохерентен и нема поим што ќе каже. А можеби тоа е само одраз на сè овде“, се дел од коментарите.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО