Вардар на грбот на Велковски освои бод против Гостивар

Новото, 23. коло од Македонската Прва фудбалска лига, не донесе ништо ново кога е во прашање лидерската позиција. Бранителот на тронот, тимот на Струга ТЛ, остана на првата позиција благодарение убедливиот триумф од 3:1 над екипата на АП Брера.

Без погодоци заврши дуелот помеѓу екипите на Гостивар и Вардар, а со идентичен резултат заврши и дуелот помеѓу тимовите на Шкендија и Воска Спорт.

Градската пресметка помеѓу Шкупи и Работнички заврши со минимален триумф на домаќинот од 3:2.

Резултати:

Гостивар – Вардар 0:0

Шкупи – Работнички 3:2

Тиквеш – Брегалница 2:1

Шкендија – Воска Спорт 0:0

Струга ТЛ – АП Брера 3:1

Силекс – Македонија ЃП. 1:0

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО