Тухел не е заинтересиран за Јунајтед?

Британските медиуми објавија дека Томас Тухел, кој си замина од Баерн Минхен по крајно лошата сезона без трофеј, не сака да работи во Манчестер јунајтед!

Поранешниот стратег на Баварците, на Борусија Дортмунд, ПСЖ, Челси и на Баерн Минхен, експресно ја одбил понудата од англискиот клуб. Засега нема најава дека 50-годишниот тренер ќе добие покана од друг тим, иако неговата желба е да остане во Бундеслигата.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО