Ќе му се оствари ли желбата на Чави да работи на Островот?

Медиумите во Шпанија наведуваат дека Чави е заинтересиран да работи во клуб од Англија. Но засега нема информации дека некој клуб е заинтересиран за неговите услуги.

Чави (44) неодамна ја напушти клупата на Барселона по недоразбирањата со челниците на клубот. Тој претходно има потенцирано дека Премиер лигата е најсилното и најинтересното клупско првенство во светот и оти има желба да работи таму.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО