Трагедија: Литвански кошаркар пронајден мртов во Џенова

Литванскиот кошаркар Ауримас Кибас го загуби животот под мистериозни околности во Џенова.

Кибас, кој има 27 години, паднал од заграда висока 20 метри.

Кошаркарот на Берингброу бил во посета на својот пријател Римантас Даунис кој игра за Сестри. Вечерта кога се случила несреќата бил во ноќен клуб.

Според луѓето кои го виделе, тој бил под дејство на опијати, а наводно бил вмешан во тепачка. Неговите пријатели го загубиле во текот на вечерта, која заврши трагично.

Полицијата не исклучува самоубиство, но не исклучуваат ниту други сценарија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО