Тотенхем раскина со Ндомбеле

Танги Ндомбеле го напушта Тотенхем. Лондонскиот клуб објави раскин на договорот со 27-годишниот играч за врска со заедничка согласност на страните.

Тотенхем го купи Ндомбеле во 2019 година од Лион за рекордни 55 милиони фунти. Фудбалерот одигра 91 натпревар за Спарс.

Последните две сезони тој играше како позајмен за Наполи и Галатасарај, станувајќи шампион со овие клубови. Тој исто така се врати во Лион на позајмица на шест месеци во сезоната 2021/22.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО