Тотенхем еден месец без повредениот Ришарлисон

Фудбалерот на Тотенхем, Ришарлисон, најмалку еден месец ќе биде надвор од теренот поради повреда, објави лондонскиот премиерлигаш.

Бразилскиот репрезентативец го повреди коленото во дуелот изминатиот викенд против Вулверхемптон и го чека четиринеделна пауза.

Ришарлисон, беше во многу добра форма во последно време, а оваа сезона постигна десет голови во Премиер лигата, од кои девет на последните 10 натпревари.

„Разочаран е, исто и ние“, изјави тренерот на Тотенхем, Анге Постекоглу.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО