Тенисерките го совладаа Израел

Нашата женска тениска репрезентација го обезбеди 4-то место во БЏК Купот во Втората Евро-африканска зона на собирот кој се реализира во литванскиот град – Вилнус. Македонија денеска постигна две сингл победи против Израел со што практично го реши мечот. Стоилковска во првиот дуел ја победи Мика Бучник со 2-0 (6:2 6:4) додека Ѓорческа беше подобра со 2-0 од Карин Алтори (6:0 6:0)

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО