Тен Хаг вели дека е сигурен, Ретклиф најавува етапни промени

Ерик тен Хаг вели дека има одлична комуникација со спортскиот директор на Инеос, Дејв Браслефорд, кој ја презема работата во Манчестер Ј.По доаѓањето на новиот сопственик Џим Ретклиф.

-Сега ја знам иднината на тимот. Но, треба и денес да анализирам. Мора да работиме на развојот на тимот и неговиот напредок и, се разбира, да победиме на секој натпревар, вели Холанѓанецот.

Ретклиф претходно изјави дека промените во Манчестер Јунајтед ќе се случуваат постепено, во текот на две или три сезони и ги повика навивачите на Јунајтед да бидат трпеливи.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО