Скандал во Рим од повеќе агли: Дали Новак Ѓоковиќ беше намерно погоден со шише во глава?

Се случи скандал на турнирот во Рим, каде Новак Ѓоковиќ, најверојатно беше намерна цел на напад, со алуминиумско шишее во глава.

По победата против Корентан Муте во 2. коло од турнирот во престолнината на Италија, Новак Ѓоковиќ беше погоден со алуминиумско шише во глава, по што беше откажана пресконференцијата за медиумите.

Првиот играч во светот, веднаш беше префрлен во медицинскиот центар и за среќа, нема посериозни повреди на главата.

На интернет кружат неколку видеа од несаканиот настан, од каде најубаво се гледа дека ударот кон српскиот ас, не бил ни малку наивен.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО