Сити го пречекува Арсенал – Гвардиола пред мечот призна еден личен пораз

Тренерот на Манчестер Сити, пред денешното дерби со Арсенал, призна еден свој пораз.

Еден од мечевите кои сигурно ќе привлече големо внимание, бидејки влогот е голем, а и бодовите можат да бидат уште поголеми.

Имено, шпанскиот стратег признава дека жали што не успеал да го донесе Деклан Рајс во своите редови, кој на крајот заврши во Арсенал.

– Постојат многу играчи кои не одбија. Деклан не беше прв кој го баравме, а не сакаше да дојде. Рајс едноставно не сакаше да дојде ни за жива глава, дури ни за суво злато. Жалиме поради тоа, но му посакавме среќа во кариерата- Секој би го посакал Деклан Рајс во својата екипа, тој е капитен на репрезентацијата и млад играч кој игра на високо ниво. Затоа Арсенал и Артета се заложија максимално да го обезбедат неговиот потпис и успеаја во тоа, порача Гвардиола.

Како за потсетување, мечот Сити – Арсенал е на програмата денес од 17:30 часот.

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО