Саутгејт може да добие титула витез

Герет Саутгејт би можел да добие титула витез ако Англија го освои Европскот првенство. Според весникот –„The Telegraph“, тој чека да го добие Орденот на Британската империја.

Англичаните ако го освојат пехарот, Хари Кејн може да биде унапреден со офицерски чин а другите играчи да добијат признанија за чест.

Сега напаѓачот е командант на Редот на Британската империја – што е најнискиот од 5-те чинови. Англија денеска ќе игра против Холандија во полуфиналето.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО