МЗТ Скопје Аеродром потпиша со Американецот Брандон Слај

МЗТ Скопје Аеродром го промовираше и првото странско засилување за следната сезона, Американецот Брандон Слај.

27-годишниот бек-шутер, со петгодишно европско искуство и двоцифрен поентерски просек во секоја од екипите за кои настапувал, добро ги знае приликите во регонот, со оглед што минатата сезона ја мина во дресот на Подгорица, која беше противник на македонскиот шампион во АБА2-лигата, каде што реализираше по речиси 15 поени.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО